Tabularasa
Krepšelis
Mokymo priemones leidžiama pirkti tik prisijungusiems vartotojams!

Dažniausiai užduodami klausimai!

Mielieji, čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus bei aktualius klausimus. Jei neradote atsakymo į Jums iškilusį klausimą, Parašykite mums!. Džiaugsimės galėdami padėti.

Apie bendruomenę...

TÁBULA rása - labai paprasta, bet inovatyvi turinio dalinimosi platforma skirta Lietuvos edukatorių bendruomenei, kurios nariai elektroninėje erdvėje galėtų dalintis, pirkti ir parduoti unikalias mokymo priemones.

Visi pilnamečiai švietimo bendruomenės nariai: mokytojai, dėstytojai, korepetitoriai, auklėtojai, logopedai, socialiniai darbuotojai, pedagogikos specialybės studentai ir kiti edukatoriai ar švietimo politikos / administracijos nariai bei entuziastai. Taip pat raginame šia platforma naudotis į vaiko mokymo procesą norinčius įsitraukti tėvelius bei globėjus.

Negali

Apie registraciją...

Registracija reikalinga, jei norite:
įkelti ir parduoti savo sukurtas mokymo piremones, įsigyti kitų edukatorių sukurtas priemones, jas parsisiųsti, įvertinti bei palikti atsiliepimą, gauti pranešimus apie naujai įkeltas priemones

Registracija nereikalinga, jei norite:
tik peržiūrėti priemones bei atlikti paiešką platformos turinyje

Titulinio puslapio viršuje paspauskite mygtuką Prisijungti ir atsiradusiame lange dešiniau rasite skiltį „Tapk mūsų nariu“. Čia spaudžiant mygtuką Registracija būsite nukreipti į Registracijos langą, kuriame prašome užpildyti šiek tiek informacijos apie save. Visi laukeliai yra privalomi. Registruojantis taip pat reikia susipažinti su Platformos naudojimosi taisyklėmis ir tą pažymėti uždedant varnelę.
  

Registracija yra nemokama.

Apie mokymo priemones...

Mokymo priemonių paiešką platformoje galite atlikti 2 būdais:

 1. Bet kurio puslapio viršuje esančiame paieškos laukelyje suveskite Jus dominantį žodį arba frazę. Paieškos sistema Jums pateiks priemones, kurių pavadinimuose bei aprašymuose bus surasti ieškomi žodžiai. Taip pat čia galite atlikti platformos pardavėjų paiešką, pagal jų vartotojo vardus.
   
 2. Titulinio puslapio kairiame šone esančiame stulpelyje pasirinkite Jus dominančias sritis: klases, kategorijas bei mokymo priemonių tipus. Čia galite atlikti neribotą skaičių pasirinkimų. Jeigu norite priemonių ieškoti pagal jų kainą, galite pasirinkti tik vieną iš kainų kategorijų. Norėdami atšaukti pasirinkimus, stulpelio viršuje skiltyje „Jūsų pasirinkimai“ ant atitinkamo pasirinkimo paspauskite atšaukimo ženkliuką  X.

 

Priemonės gali būti mokamos arba nemokamos.

 • Tai priemonė, kurią nemokamai gali parsisiųsti bet kuris registruotas paskyrą turintis platformos vartotojas. Nemokamą priemonę įkelti gali tik pardavėju užsiregistravęs narys.
   
 • Savo platformoje kiekvienam pardavėjui rekomenduojame turėti bent vieną nemokamą priemonę, kuri pirkėjui atspindėtų jo kuriamo turinio stilių bei kokybę.
   
 • Nemokamos priemonės įkėlimui ar parsisiuntimui galioja tos pačios platformos taisyklės, kaip ir mokomai.

Tai priemonė, kurią gali įsigyti ir po apmokėjimo į savo kompiuterį parsisiųsti bet kuris registruotas paskyrą turintis platformos vartotojas. Mokamą priemonę įkelti gali tik pardavėju užsiregistravęs narys.

 • Už priemonių turinį ir kokybę atsakingi priemonių autoriai – pardavėjai.
   
 • Priemonės pirkėjai gali palikti visiems platformos vartotojams matomą atsiliepimą apie priemonės kokybę.

 

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

 • Ar mokymo priemonė pritaikyta Jūsų klasei/ėms?
 • Ar priskirta kategorija atitinka Jūsų poreikius (mokomasis dalykas, šventė, pedagoginio meistriškumo sritis ir kt.)?
 • Ar Jums bus tinkamas priemonės formatas (skaidrės, atsispaudinti skirta medžiaga ir jų formatai, kt.)?
 • Ar priemonė jau turi atsiliepimų?

Tolimesnį priemonės pasirinkimą darykite pagal savo intuiciją, aprašymą bei pateiktą viršelį ar pristatymo nuotraukas.

Užsiregistravę TÁBULA rása nariai įgija išskirtinę teisę naudotis pranešimų dėžute. Į šią dėžutę gausite pranešimus apie Jūsų mėgstamų pardavėjų naujai įkeltas priemones.
Tam turite paspausti mygtuką “Mėgti”, esantį šalia Jums patinkančio pardavėjo profilio nuotraukos. Savo mėgstamų pardavėjų sąrašą visad galite rasti ir tvarkyti savo paskyros skiltyje “Mano mėgstami pardavėjai”.

Tai priemonės, kurias bet kuris registruotas vartotojas išsisaugoja savo paskyroje, tam kad galėtų jas įsiminti ir pasvarstyti apie jų pirkimą. Šias priemones bet kada galite perkelti į pirkimo krepšelį ir atlikti apmokėjimą.
Išsaugotos priemonės dar nėra apmokėtos ir negali būti parsisiųstos.

Apie pirkimą...

 • Įdėti prekę į krepšelį galite paspaudę mygtuką “Į krepšelį
 • Išimti prekę iš krepšelio galite paspaudę mygtuką “Pašalinti
 • Krepšelyje esančias prekes galite apmokėti paspaudę mygtuką “Apmokėti” ir sekdami tolimesnius banko nurodymus.
 • Prieš atlikdami apmokėjimą turite būti susipažinęs ir sutikti su platformos Naudojimosi taisyklėmis bei Privatumo politika.
   

 

Priemonę rasite savo paskyroje skiltyje “Mano pirkiniai”, iš čia ją galėsite parsisiųsti į savo kompiuterį.

Apie atsiliepimus ir pažeidimus...

Atsiliepimai labai svarbūs visiems platformos vartotojams.
Mes tikime, kad nuoširdūs ir objektyvūs atsiliepimai apie priemones gali padėti tobulėti mokymo priemonių kūrėjams, o pirkėjams – išsirinkti ir įsigyti pačias efektyviausias priemones.
Platformos Naudojimosi taisyklėse rasite informaciją apie mūsų Atsiliepimų politiką.

Atsiliepimą apie priemonę gali palikti tik registruotas ir prekę įsigijęs vartotojas. Nuorodą į kiekvienos prekės atsiliepimą rasite savo paskyros skiltyje “Mano pirkiniai” arba konkrečios priemonės aprašymo lange. Prieš palikdami atsiliepimą įsitikinkite, kad laikotės mūsų Atsiliepimų politikos.
 

Labai atsakingai žiūrime į atsiliepimų politiką ir tikime jos nauda, tad raginame kuo objektyviau įvertinti įsigytą ir panaudotą priemonę. Jūsų įvertinimas gali padėti kitiem pedagogam apsispręsti, ar ši priemonė Jiems bus naudinga ir efektyvi Jų mokiniams.

Jei pastebėjote, kad vartotojas ar įkelta mokymo priemonė neatitinka šios platformos naudojimosi taisyklių, būsime labai dėkingi jei apie šį piktnaudžiavimo atvejį mums pranešite naudodamiesi prie kiekvienos priemonės įdiegta funkcija / mygtuku “Pranešti apie pažeidimą”.

Apie pardavimą...

Užsiregistruokite ir susikurkite pardavėjo profilįSavo paskyros skiltyje “Parduodu” pasirinkite funkciją “Įkelti naują prekę". Atsidariusiame lange priemonės įkėlimas suskirstytas į tris etapus:

         Parametrų parinkimas

 1. Pasirinkite ir įkelkite norimos priemonės failą/us iš savo kompiuterio. Galimi failų formatai: txt, pdf, jpg, jepg, docx, ppt, xls, png, doc, pptx; Maksimalus dydis - 100 MB. 
 2. Priskirkite ir pažymėkite šiai mokomajai priemonei tinkamas klases. Vienai priemonei galite priskirti keletą tinkamų klasių;
 3. Priskirkite mokomajai priemonei tinkamas kategorijas. Pasirinkimo sąrašas veikia išsiskleidžiančio medžio principu, norint kuo tiksliau atlikti priemonių kategorizavimą. Taip galite priskirti keletą mokomųjų dalykų arba parinkti itin tikslią disciplinos potemę.
 4. Pasirinkite priemonės tipą 

  Aprašymas
   
 5. Čia įkelkite Jūsų priemonę labiausiai atspindintį viršelį, t.y. turinio pristatymo nuotrauką, kurią matys visi platformos vartotojai. Leidžiami failai tik su sekančiais plėtiniais: png, jpg, jpeg. Kaip sukurti viršelį aprašėme čia. Rekomenduojame įkelti ir keletą turinio pristatymo nuotraukų. 
 6. Įveskite priemonės pavadinimą 
 7. Kuo išsamiau aprašykite. Čia pateikite kuo daugiau informacijos apie Jūsų sukurtą mokymo priemonę, jeigu reikia – aprašykite instrukciją kaip naudotis šia priemone, paskirtį ar kitus pirkėjui svarbius akcentus.

  Kaina
   
 8. Įveskite parduodamos priemonės kainą, kurią matys ir apmokės platformos vartotojai.
 9. Jeigu norite priemone dalintis nemokamai, pažymėkite „Nemokama priemonė“. Kiekvienam vartotojui rekomenduojame savo paskyrojeturėti 1 nemokamą priemonę, kuri padėtų būsimam pirkėjui pažinti Jūsų mokymo stilių.

Įsitikinę, kad priemonė atitinka platformos keliamus reikalavimus, paspauskite mygtuką “Įkelti”. Sistema apdoros Jūsų duomenis ir suformuos priemonės pardavimo kortelę.

“Sutinka pagal išvaizdą - išlydi pagal protą“ / Apačioje Jums pateiksime keletą metodų, kuriais galite pasinaudoti ruošdami reprezentatyvų viršelį savo priemonei. Pasirinkite Jums labiausiai tinkantį metodą.  Jeigu neįkelsite savo paruošto viršelio, platforma automatiškai Jūsų priemonei iliustruoti panaudos TÁBULA rása logotipą. Jeigu norėtumėte paruošti viršelį, bet Jums nesiseka – parašykite mums laišką [email protected] ir mes pabandysime Jums padėti.

 

1. Naudokitės nuotraukų ir paveikslėlių redagavimo bei piešimo programomis

 • Naudodamiesi pofesionaliomis programomis (pvz.:  CorelDRAW, PhotoShop, MS Paint, GIMP ir kt.) sukurkite akį traukiantį, išskirtinį viršelį savo produktui. Tai tikrai padės sužavėti pirkėją.

2. Ekrano nuotrauka (angl. Screen shot / Print Screen)

 • Atsidarykite savo priemonės failą kompiuterio ekrane ir tuo metu padarykite ekrano nuotrauką. Tam kompiuterio klaviatūroje suraskite ir paspauskite mygtuką *Print Screen, sutrumpintai dar gali būti parašyta [Prnt Scr] arba [Prt Sc]. Sveikiname – padarėte savo priemonės nuotrauką, kurią reikia išsaugoti.  

  Image removed.

 

 

 

 

 

 • Tuomet įsijunkite Paint (piešimo) programą ir atsidariusiame tuščiame lange įkopijuokite padarytą nuotrauką >> Paste (liet. Įklijuoti).

  Image removed.

 

 • Redagavimo lange atsiras Jūsų ekrano nuotrauka. Jums telieka apkarpyti (angl. Crop) nufotografuotus, bet nereikalingus kompiuterio ekrano elementus paliekant tik reikalingą vaizdo fragmentą.

  Image removed.

 

 

 • Taip paruoštą būsimos priemonės viršelio nuotrauką išsisaugokite  File > Save As >>  jpg, jpeg arba png formatu. Šį failą, kaip viršelį, galėsite atskirai nuo priemonės įkelti į platformą arba panaudoti ruošiant viršelio kompoziciją (žr. 4 punktą)

3.  Fotoaparatu arba telefonu nufotografuokite savo priemonę

 • Šiuo metodu siūlome padaryti puikų realistinį viršelį atspausdinamai priemonei.
 • Privalumas – pirkėjas matys, kaip atrodys Jūsų priemonė realiame gyvenime, klasėje, vaikų ir Jūsų rankose.
 • Pasinaudokite savo kūrybiškumu ir parinkite gražų namų, klasės ar gamtos foną, padarykite priemonių kompoziciją.

  Image removed.

 

4. Naudokitės Microsoft PowerPoint programa
Tai vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų sukurti originalų viršelį savo parduodamai priemonei, nesvarbu ar pati priemonė paruošta tekstiniu (doc), skaidrių (ppt) ar kitokiu formatu.

 • Atsidarykite naują PowerPoint skaidrių ruošimo failą savo kompiuteryje

  Image removed.


 

 • Pasirinkite skaidrių šabloną: tai gali būti arba tuščias prezentacijos langas (angl. Blank Presentation), arba vienas iš kompiuteryje įdiegtų teminių skaidrių šablonų. Išsirinkite labiausiai Jums patinkantį ir Jūsų priemonę atspindintį šabloną.

  Image removed.

 

 • Parinkę skaidrei šabloną (baltas arba teminis) įrašykite priemonės pavadinimą, trumpas frazes ar kitą svarbų tekstą. Į šią skaidrę galite įkomponuoti Jums patinkančių grafikos elementų ar pačios priemonės fragmentų / PrintScreen / nuotraukų (žr. 2 ir 3 punktus)
   

 • Image removed.

 • Išsisaugokite šią skaidrę File > Save As >>  jpg, jpeg arba png formatu. 


 • Image removed.


 

 • Šį failą, kaip viršelį, jau galite atskirai nuo priemonės failo įkelti į platformą. P.S. Išsisaugokite šį PowerPoint programos failą ir galėsite jį naudoti kaip savo asmeninį šabloną kitų priemonių viršeliams.

  Image removed.

   
 • Galite redaguoti įkeltos priemonės viršelį, aprašymą, kategorijas bei patį turinio failą.
 • Galite sumažinti paskutiniojo įkėlimo metu priemonei suteiktą kainą. Už Jūsų turinį jau sumokėję vartotojai galės parsisiųsti tik naujausią Jūsų priemonės versiją, senesnioji bus nepasiekiama.
 • Jeigu norite padidinti priemonės kainą - turite pašalinti įkeltą priemonę iš platformos ir įdėti ją nauja, didesne kaina.

Siūlomus mokymo priemonių tipus ir kategorijas galite peržiūrėti tituliniame puslapyje kairėje esančiame filtravimo stulpelyje. Jeigu nerandate Jums tinkamo pasirinkimo, susisiekite su mumis el.paštu [email protected].

Pardavėjas, talpindamas turinį, turi užtikrinti, kad turinys atitinka visus keliamus platformos Taisyklių reikalavimus.

Duomenis, kuriuos pateiksite savo paskyroje apie savo parduotuvę, gali matyti visi platformos vartotojai. Ši informacija reikalinga pirkėjams įsitikinti Jūsų kompetencija, mokymo stiliumi, požiūriu ir kt.

Tai registruoti platformos vartotojai, kurie pasirinko mėgti ir sekti Jūsų parduotuvės naujienas, profilį bei įkeliamą turinį.
Sekėjais tampa vartotojai paspaudę mygtuką “Mėgti” šalia Jūsų profilio nuotraukos. Jūsų sekėjai įgija išskirtinę teisę automatiškai per
TÁBULA rása platformą gauti asmeninius pranešimus, kuomet Jūs papildote savo parduotuvę naujomis priemonėmis. Savo sekėjų skaičių galite matyti savo paskyroje skiltyje “Mano parduotuvė”.

Apie kainas ir platformos mokesčius...

Netaikomi

Netaikomi

Už parduotą turinį taikomas platformos naudojimosi komisinis mokestis, kuris sudaro 45% nuo pardavėjo per TÁBULA rása platformą parduoto turinio vieneto kainos. Nurodytas mokestis yra automatiškai atskaitomas iš Vartotojų, sėkimgai nupirkusių turinį, atliktų mokėjimų, pardavėjui pervedant likusią kainos dalį. 

SVARBU! Jokių mokesčių pats pardavėjas platformai mokėti tiesiogiai neturi. Komisinis mokestis yra nuskaičiuojamas tik po atlikto apmokėjimo iš pirkėjo už įsigytą priemonę.

Mokėjimo eurais erdvėje SEPA yra taikomas pinigų pervedimo į gavėjo sąskaitą transakcijos įkainis, kuris priklauso nuo pinigų gavėjo Banko.

Prognozuojame, kad jeigu 
pardavėjas pasirenka įmokas gauti į mūsų Finansinio partnerio Paysera turimą asmeninę sąskaitą, jam nebus taikomas transakcijos mokestis. Jeigu įplaukas pardavėjas nori gauti į kito Banko sąskaitą, transakcija bus apmokęstinta, priklausomai nuo Jūsų Banko gavėjo, o transakcijos mokestis bus nuskaičiuotas nuo Jums įeinančios įplaukos. 

Remiantis TÁBULA rása pasirinkto Finansinio partnerio duomenimis, rekomenduojame pardavėjams turėti asmeninę Paysera sąskaitą su tikslu sumažinti Jūsų “pinigų kelionės” kainą. 

 • Parduodant turinį mūsų sistemoje prašysime įvesti Pardavimo kainą, kurią matys visi platformos vartotojai. Šią kainą apmokės priemonės pirkėjas. Minimali Pardavimo kaina platformoje - 2,00 Eur.
 • Greta Pardavimo platformoje kainos, iškart suskaičiuojama Jums išmokama kainos dalis, kuri sudaro 55% nuo Pardavimo platformoje kainos.
 • Jeigu norite priemone dalintis nemokamai, pažymėkite „Nemokama priemonė“. Kiekvienam pardavėjui rekomenduojame turėti bent 1 nemokamą priemonę, kuri pirkėjui atspindėtų jo kuriamo turinio stilių bei kokybę.

Tokiu būdu turėsite progą parinkti Jums tinkamą turinio pardavimo kainą ir vertę.

Apie taisykles...

Atsisiuntęs turinį, įgijate teisę (licenciją) naudoti šį turinį (mokamą ar nemokamą) savo reikmėms  – pedagoginio meistriškumo didinimui, saviugdai, savo mokinių / studentų / auklėtinių / vaikų ugdymui ir švietimui.

SVARBU! 
Turinį galite naudoti tik Jūs ir tik nekomerciniais tikslais, o priemonės sklaida ir modifikavimas gali būti susiję tik su Jūsų mokinių / studentų / auklėtinių / vaikų ugdymu.

Jeigu neesate tikri, raginame kruopščiai susipažinti su autorių teisių, licencijų, elektroninio turinio bei platformos naudojimosi taisyklėmis ir atsakomybėmis.
 

Licencija - tai autorių teisių subjekto (licenciaro) leidimas, suteikiantis kūrinio naudotojui (licenciatui) teisę naudoti kūrinio originalą arba jo kopijas (licencijos dalyką) nurodytoje teritorijoje tokiu būdu ir tokiomis sąlygomis, kaip numatyta licencinėje sutartyje (ATGTĮ 2 straipsnio 32 dalis).

Sukurtas turinys yra saugomas autorių teisėmis tik jeigu yra originalus. Autorių teisės Lietuvoje galioja nuo pat užfiksuoto kūrinio sukūrimo momento.

Daugiau aktualios informacijos rasite pas mūsų draugus:

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/autorines-teises-kuriamiems-tekstams/

https://jaunamverslui.glimstedt.lt/galime-jums-padeti/autoriu-teises

Svarbiausia – parduodama priemonė negali pažeisti jokių taikytinų teisės aktų, vartotojų ar trečiųjų asmenų interesų, autorių, prekių ženklų, dizaino bei kitų intelektinės nuosavybės teisių. Taip pat – tai negali būti reklama ar kitas komercinių tikslų turintis turinys.

Siekiame, kad mokomojo turinio dalinimasis būtų teisėtas ir orus, tad įsitikinkite kad žinote visas Turiniui taikomas taisykles TÁBULA rása Platformoje.

 • Elektroninės turinio priemonės (Turinys) negali būti keičiamos ar grąžinamos.
 • Jeigu po Turinio apmokėjimo Turinio vienetas Pirkėjui nebuvo pasiekiamas nustatytą 48 valandų laikotarpį dėl nuo Pardavėjo, Platformos ar Finansinio tarpininko priklausančių priežasčių, Pirkėjas turi teisę reikalauti grąžinti už Turinį sumokėtus pinigus. Šia teise Pirkėjas privalo pasinaudoti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo Turinio apmokėjimo momento.
 • Pardavėjas visais atvejais įsipareigoja grąžinti Pirkėjui sumokėtą pinigų sumą atitinkamai į Pirkėjo banko sąskaitą, jeigu Pardavėjas, Platforma ar Finansinis tarpininkas bendru sutarimu nustato, kad priemonė buvo neprieinama dėl nuo Pardavėjo, Platformos ar Finansinio tarpininko priklausančių priežasčių. Platforma įsipareigoja kompensuoti Pardavėjui dėl Platformos kaltės atsiradusius pinigų grąžinimo kaštus.
 • Jūs esate atsakingi už Jūsų į Platformą keliamo turinio kokybę bei rašomus atsiliepimus, paskyros informaciją, turinio naudijimąsi po apmokėjimo bei kitas Taisyklėse nurodytas vartotojų atsakomybes.
 • Pardavėjus raginame nuolat domėtis savo, kaip Lietuvos Respublikos gyventojo, gaunamomis pajamomis naudojantis TÁBULA rása platforma bei gautų pajamų apmokęstinimu pagal LR įstatymus.